1. Úvod
  2.  » Náš ovocný sad

Náš ovocný sad

Ovocný sad

Vieme, že základom výborného koláča, je ešte lepšia plnka. Preto sme začali budovať ovocné sady, aby sme vám mohli prinášať ešte kvalitnejšie výrobky. V roku 2012 sme vytvorili náš milovaný ovocný sad. Každý deň pracujeme s láskou a hrdosťou v našich sadoch a staráme sa o naše stromy, kríky či o nič menej dôležité včielky.

Vy si vďaka tomu môžete vychutnávať plody našej úrody. V podobe domácich, ručne vyrábaných džemov, ktorými plníme naše pekárske výrobky, lekváru, vlastného medu, ručne pasírovného domáceho kečupu i sušených jabĺčok.

Domáce džemy vyrábame podľa rokmi overeného receptu

Džem a chlebík k sebe jednoducho patria. Základom výborného pekárskeho výrobku je ešte lepšia plnka. Preto sme začali budovať ovocné sady, aby sme vám mohli prinášať ešte kvalitnejšie výrobky. Usilovne pracujeme s láskou a hrdosťou v našich sadoch, aby ste si mohli vychutnať plody našej úrody. V podobe domácich, ručne vyrábaných džemov, ktorými plníme nielen naše pekárske výrobky, ale ponúkame ich aj ako hotové výrobky našim zákazníkom v predajniach framipek®.

Výber je naozaj pestrý – vyrábame 15 rôznych džemov z najobľúbenejších ovocí z našich sadov. Ďakujeme všetkým zákazníkom, ktorí si náš džem obľúbili. Ak ste ho ešte nemali, určite vyskúšajte.

Náš ovocný sad si vyžaduje trpezlivú manuálnu prácu

Aj v tomto prípade platí univerzálne pravidlo – keď chceme čerpať z bohatstva prírody, musíme o ňu dbať počas celého roka. O ovocný sad sa poctivo a s láskou staráme, aby naša úroda bola čo najbohatšia. Pre ovocinárov sú mesiace konzistentnej prípravy dôležité, pretože výsledná kvalita a množstvo úrody závisí od kvalitného ošetrovania a od starostlivého rezu jednotlivých ovocných druhov.

Ovocný sad si jednoducho vyžaduje vytrvalú manuálnu prácu, pretože starostlivosť o sady je jeden neustály organický kolobeh.

Sme poctiví a etickí včelári. Šenkvický med z našich včelínov vyrábame s láskou

Včelárstvo má na Slovensku historicky veľkú tradíciu a my sme hrdí, že ju naďalej rozvíjame aj my v našich milovaných Šenkviciach. V roku 2012 sme vytvorili vlastné ovocné sady, no naše vzácne stromy v sadoch sa sami neopelia.Chov včiel bol preto nevyhnutným krokom, aby sme udržali v našich ovocných sadoch prirodzený kolobeh a ekosystém.

Výsledkom je náš vlastný med značky „Z nášho včelína“. Určite odporúčame – vyrábame ho s láskou, lokálne a poctivo. A najmä pre vás!

Vďaka sadu vyrábame aj jablčnú šťavu, bazový sirup, sušené ovocie a vlastný kečup

Naša 100% jablčná šťava je čerstvá, šetrne pasterizovana, plná vitamínov, antioxidantov a vlákniny. Šťavu lisujeme z našich najlepších jabĺk z vlastných jabloniek. Naša šťava je výhradne bez konzervačných látok a umelých farbív. Chutné a zdravé osvieženie, ktorým pomôžete v chladnejších mesiacoch aj vlastnej imunite. Avšak bola by škoda naše jabĺčka využiť iba na jablčnú šťavu a plnky.

Preto v našej ponuke nájdete aj obľúbené sušené jablká, ktoré si uchovávajú výborné nutričné hodnoty. Okrem vitamínov a minerálov je to skvelý zdroj vlákniny. 

Naši stáli zákazníci vedia, že v predajniach framipek® nájdu aj kečupy značky „Z nášho sadu“. Ide o slovenský a lokálny výrobok. Je to kečup poctivej domácej kvality, ktorý pre vás vyrábame v našej Šenkvickej pekárni framipek®. Na výber je pikantný a sladký kečup.

Ovocný sad